Gruntowne porządki werandy

Często nasi klienci zadają nam pytania dotyczące dbania o werandę, a dokładniej o czyszczenie jej. I tak jak jest z domem i kilkoma zadaniami specjalnymi, które trzeba wykonać parę razy w roku – tak samo jest z werandą. Ona również potrzebuje odświeżenia, aby mogła służyć nam przez długie lata.

Mimo tego, że część tej pracy wykonujemy dosłownie 3 razy w roku to zwykle brakuje nam entuzjazmu. Szyby przesuwne czyścimy około 6 razy, a sam dach od środka wystarczy umyć tylko raz w roku. Tych elementów nie warto pomijać, bo przyjemnie jest przecież posiedzieć na tarasie, poobserwować otaczający nas piękny ogród, a przede wszystkim zrelaksować się i cieszyć chwilą we własnym azylu.

Zastanawiasz się pewnie, jak efektywnie to wykonać, aby się nie namęczyć? Nic prostszego. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które z pewnością okażą się pomocne:

1. Najprostszym i najbardziej standardowym sposobem jest mycie tradycyjne.
Wymaga ono więcej czasu niż inne metody, ale jest równie owocne i przynosi zadowalające efekty. Wystarczy tylko przygotować wodę z dodatkiem środka do mycia szyb, a urządzenia zacieniające należy bezwzględnie, przed przystąpieniem do czyszczenia całościowego, wyłączyć i odłączyć od zasilania. Kolejnym krokiem jest czyszczenie szyby po szybie – od góry do dołu. W przypadku trudnych do usunięcia zabrudzeń można dodać nieco octu lub spirytusu do letniej wody. Ocet usuwa osady wapienne, a jego zapach odstrasza muchy. Trzeba mieć na uwadze, że części aluminiowe należy myć wyłącznie wodą i miękką gąbeczką.

2. Kolejnym sposobem jest zamówienie profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem werandy, która między innymi umyje całość wodą demineralizowaną, pozbawioną wszelkich związków mineralnych – nie zawiera sodu, chloru, wapnia oraz magnezu. W ostatnim czasie bardzo dużo firm oferuje swoje usługi w tym obszarze.

3. Można również użyć specjalnego robota „Window Cleaner”. Jest to innowacja w świecie mycia okien. Dzięki systemowi czyszczenia bez smug i możliwości docierania nawet do narożników, przekonasz się, że to idealny towarzysz do mycia okien, który zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo oraz sprawi, że nie będzie już konieczności korzystania z drabiny.

Więcej na temat czyszczenia werandy:

Jak prawidłowo czyścić ogród zimowy?

Szklana weranda dobudowana do istniejącego domu - Żywiec (woj. śląskie)