Markiza werandowa – sposób na ochronę przeciwsłoneczną na werandzie

Szklana weranda, czy taras to idealne miejsce na błogi odpoczynek. Niestety, jeśli nie będziemy odpowiednio przygotowani na czynniki pogodowe, nasz wymarzony relaks może nie być aż tak przyjemny jak planowaliśmy. Co zrobić, żeby móc korzystać ze swojego tarasu latem nawet, gdy na zewnątrz panują upały i mocno świeci słońce? Należy przygotować odpowiednią osłonę przeciwsłoneczną. Doskonale sprawdzi się markiza werandowa.

Markiza werandowa - sposób na ochronę przeciwsłoneczną

Markiza werandowa, czyli gwarancja przyjemnego odpoczynku latem

Markiza werandowa to idealny sposób na to, żeby przygotować taras i werandę na najbardziej słoneczne dni. Zastosowanie takiej markizy pozwala cieszyć się z błogiego odpoczynku latem nawet, gdy świeci mocne słońce. Markiza werandowa zapewnia przyjemny cień i osłania przed nadmiernym promieniowaniem UV.

Zobacz, jak działa markiza werandowa zamontowana przez nas u jednego z naszych klientów:

Pełna kontrola nad temperaturą i stylowy wygląd

Markiza werandowa zapewni Ci pełną kontrolę nad temperaturą na Twojej werandzie. Jest to bardzo smukły i zgrabny element, który w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na estetykę werandy. Wprost przeciwnie – markiza werandowa schowana jest w smukłej i estetycznie zaprojektowanej obudowie. Wygląda stylowo i nowocześnie. Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie werandy, to markiza werandowa będzie odpowiednim wyborem. Została zaprojektowana w taki sposób, żebyś nie musiał wybierać między funkcjonalnością i wyglądem.

Markiza werandowa – solidna i funkcjonalna konstrukcja

Poszycie markizy werandowej zsuwa się po zadaszeniu przy pomocy prowadnic. Tkaninę oraz ramiona markizy przed wiatrem i deszczem chroni wąska aluminiowa kaseta o zaokrąglonym kształcie. Dzięki odpowiedniej grubości ścianki zastosowanego aluminium w kasetce oraz grubości warstwy lakieru markiza jest zabezpieczona nawet przed naprawdę ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Specjalny lakier użyty w kasetach jest odporny na promieniowanie UV, a w ten sposób także na korozję.

Łatwa w obsłudze

Markiza werandowa jest niesamowicie prosta w obsłudze, co jest jej niewątpliwym atutem. Do jej regulacji można wybrać sterowanie elektryczne przy wykorzystaniu silnika Somfy. Dla ułatwienia może też być on wyposażony w przełącznik obrotowy i pilot. Mamy też coś dla osób, które szukają jeszcze prostszych rozwiązań – markiza werandowa może być sterowana zdalnie za pomocą iPhone’a, iPada, smartfona lub tabletu z Androidem.

Tkaniny – bogata oferta

Nasze markizy werandowe same w sobie wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie. Dodatkowo, chcemy spełniać Państwa potrzeby i trafiać w przeróżne gusta, więc w naszej ofercie znajdziecie bardzo szeroką kolekcję wzorów tkanin. Nasi konsultanci z przyjemnością pomogą Wam wybrać odpowiedni materiał tak, by stworzyć idealne miejsce wpisujące się w klimat całej nieruchomości i otoczenia. Tkanina markizy wykonana jest z włókien poliakrylowych barwionych w masie, co gwarantuje intensywne i trwałe kolory. Nasza markiza werandowa jest odporna na wodę, brud i inne czynniki atmosferyczne.

Zobacz także inny typ ochrony przeciwsłonecznej dla Twojego tarasu:

Pergola przeciwsłoneczna – skuteczna osłona przed słońcem na tarasie

pergola na taras