Pergola przeciwsłoneczna – osłona przed słońcem na tarasie

Chyba każdy z nas uwielbia leniwe, słoneczne dni. Niestety, nadmiar słońca może być też dokuczliwy. Odpoczynek na tarasie pełnym ostrego słońca może zamienić się w koszmarne przeżycie. Warto więc pomyśleć nad rozwiązaniem, które przyniesie ochłodzenie i zacienienie. Doskonałym rozwiązaniem przy zadaszonym tarasie jest pergola przeciwsłoneczna.

Pergola przeciwsłoneczna - skuteczna osłona przed słońcem na tarasie

Zadaszenie tarasu i pergola przeciwsłoneczna

Głównym celem montażu pergoli tarasowej jest zacienienie przestrzeni. Jest to alternatywne rozwiązanie do tymczasowych i mało skutecznych działań takich jak korzystanie z parasola przeciwsłonecznego. Pergola przeciwsłoneczna to wyjście dla tych osób, którzy chcą wypoczywać na zadaszonym tarasie, czy werandzie, nie przeszkadza im wysoka temperatura, ale szukają osłony przed słońcem. Pergole przeciwsłoneczne są dostępne w szerokim wyborze odcieni i wzorów tkanin.

Pergola przeciwsłoneczna – praktyczne rozwiązanie

Pergola przeciwsłoneczna podnosi komfort wypoczynku na tarasie. Sprawia, że możemy spędzać na nim czas nawet, gdy za oknem panują naprawdę wysokie temperatury i świeci mocne słońce. Dodatkowo pergola tarasowa zmniejsza nasłonecznienie okien nie ograniczając przy tym dopływu światła do mieszkania. Pergole przeciwsłoneczne są odporne na warunki atmosferyczne, w tym deszcz.

Przezroczyste pergole przeciwsłoneczne

Niektórym zacienienie tarasu pergolą przeciwsłoneczną może kojarzyć się z odcięciem dopływu światła na taras. Tymczasem nasze pergole przeciwsłoneczne wyróżniają się przezroczystością. Są eleganckie i subtelne, dzięki czemu zacieniają taras, ale nie odcinają zupełnie dopływu światła.

Pergole przeciwsłoneczne – solidna konstrukcja

Nasze pergole przeciwsłoneczne są odporne na warunki atmosferyczne. Nie tylko na deszcz, czy opady śniegu, ale również wiatr. Sztywny profil zapewnia bardzo dobre napięcie tkaniny i wysoką stabilność. Ponadto pergola przeciwsłoneczna może być wyposażona we wsporniki do montażu na ścianie lub na sufit. Maksymalna powierzchnia wynosi 30 m2. Nasze pergole są standardowo wyposażone w zamek błyskawiczny dla maksymalnej stabilności.

Styl i wysoka jakość

Pergole przeciwsłoneczne, które znajdziecie w naszej ofercie są wykonane w taki sposób, żeby pomimo solidnej i naprawdę bezpiecznej konstrukcji, wyglądały lekko i stylowo. O ostatecznym wyglądzie pergoli można zadecydować samodzielnie. Przy wyborze finalnego wyglądu pergoli istnieje wiele wariantów: wykończenie w standardowej barwie aluminium lub innym kolorze z palety RAL oraz szeroka gama odcieni i wzorów tkanin. Możemy spełnić naprawdę wyszukane życzenia klientów. Dodatkowo, każda pergola może zostać wyposażona w oświetlenie LED z możliwością regulacji natężenia, co umila wypoczynek na tarasie w porach wieczornych.

Osłona przeciwsłoneczna czy zabudowa tarasu – co wybrać?

W przypadku tworzenia przydomowego miejsca do odpoczynku warto wziąć pod uwagę specyfikę jego użytkowania. Jeśli taras ma być wykorzystywany jedynie latem i tylko przy korzystnej pogodzie, idealnym rozwiązaniem będą wspomniane osłony przeciwsłoneczne. Zapewnią one odpowiednie zaciemnienie i jednocześnie zagwarantują swobody przepływ powietrza w strefie relaksu. Są tańsze niż kompletne zabudowy, które również wykonujemy. Należy też pamiętać o niewielkiej konserwacji, jakiej wymagają osłony przeciwsłoneczne tarasów, co niewątpliwie jest ich atutem.

Wybór pomiędzy nimi a konstrukcjami zawierającymi dodatkowe witryny lub innego typu przeszklenia pełniące funkcję lekkich ścian uzależniony powinien być zatem od preferencji klienta, ale też jego budżetu przewidzianego na realizację tego typu inwestycji oraz charakterystyki planowanej eksploatacji strefy relaksu w zewnętrznej części domu. Pomagamy w podjęciu ostatecznej decyzji, przygotowując rzetelne wyceny osłon przeciwsłonecznych tarasów. Wskazujemy też, które rozwiązanie będzie lepszym wyborem dla konkretnego domu, biorąc pod uwagę zastosowane w nim elementy konstrukcyjne. W razie wątpliwości zachęcamy zatem do kontaktu!

Osłony przeciwsłoneczne tarasów z napędem

Opcjonalnym wyposażeniem proponowanych zadaszeń jest zasilany elektrycznie układ odpowiedzialny za zdalne sterowanie osłoną przeciwsłoneczną tarasów. Przy wykorzystaniu takiego rozwiązania użytkownik jest w stanie za pomocą ręcznego nadajnika dopasowywać stopień zaciemnienia na wybranym obszarze, co jest niezwykle komfortowe. Umożliwia to zarówno całkowite zasłonięcie przydomowej strefy relaksu, jak i wpuszczenie maksymalnej, dostępnej w danym momencie ilości światła naturalnego.

Choć w takim wypadku osłony przeciwsłoneczne tarasów są nieco droższe od standardowych modeli, to warto rozważyć zakup konstrukcji wyposażonej w dodatkowy napęd. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów realizacji tego typu zadaszeń!

Czy warto zdecydować się na pergolę przeciwsłoneczną?

Pergola ma wiele zalet, zarówno estetycznych, funkcjonalnych, jak i ekonomicznych. Dzięki niej zyskujemy kameralną powierzchnię do rekreacji i wypoczynku. Możemy przyjmować gości bez względu na pogodę. Montaż pergoli tarasowej podnosi wartość nieruchomości, co jest ważne w kontekście planowanej sprzedaży domu. Taras z pergolą przeciwsłoneczną zwiększa też walory estetyczne. Całość wygląda nowocześnie i atrakcyjnie.

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami, chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy Ci podjąć decyzję!

Przeczytaj także:

Jak wybrać markizę tarasową? Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać markizę tarasową