Screeny z zamkiem – najlepsza ochrona przed słońcem na tarasie

Niezależnie od tego, czy Twoją domową strefą relaksu jest luksusowy otwarty taras, drewniana weranda w amerykańskim lub śródziemnomorskim stylu, czy też przeszklona weranda , w słoneczne dni możesz odczuwać dyskomfort spowodowany rażącym słońcem i wzrostem temperatury w pomieszczeniu. Na zadaszonych tarasach bez ścian, wiosną i latem odpoczynek zakłócają też niekiedy chłodne podmuchy wiatru. Na szczęście te i wiele innych problemów utrudniających domowy wypoczynek można rozwiązać za jednym zamachem. Wystarczy zamontować eleganckie zewnętrzne rolety typu screen, zintegrowane z zamkiem i poruszające się na bocznych prowadnicach. Przedstawiamy ich zalety oraz sposób funkcjonowania.

Screen z zamkiem

Screeny z zamkiembariera dla słońca, wiatru, owadów i kurzu

Screeny z zamkiem to nowoczesne wiszące osłony przeciwsłoneczne, którymi można zamykać otwory nawet do 30 m2 oraz przyciemniać szyby o dużej ekspozycji na słońce. Ich tkaniny są wykonane z wysokiej jakości włókna szklanego, które chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV, dobrze odbija słoneczne światło (nie odcinając całkowicie jego dopływu do wnętrza ani nie ograniczając widoku na to, co dzieje się na zewnątrz) i jest odporne na wiatr. Dzięki zgrzaniu materiału z zamkiem błyskawicznym na całej jego wysokości, płynnie integruje się on z ramą prowadnicy i nie łopocze na wietrze. Unikalny system sprężystości utrzymuje tkaninę w odpowiednim napięciu, a mechanizm opuszczający i podnoszący screeny z zamkiem jest bardzo cichy, wytrzymały na uderzenia i sterowany na przycisk. Odpowiednio dobrany skład materiału tych rolet pozwala nawet na ich czyszczenie i zwijanie na mokro, co sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki wszystkim tym właściwościom, zamontowane na otwartych tarasach, ogrodach zimowych lub werandach screeny skutecznie osłaniają domowników i ich gości przed upałem lub powiewami chłodu, a dodatkowo przed unoszącym się w powietrzu kurzem i spalinami oraz niepożądanym towarzystwem owadów, takich jak komary czy meszki. Przysłaniające duże oszklone powierzchnie screeny chronią tymczasem oranżerie i zimowe ogrody przed niebezpiecznym wzrostem temperatury, która w upalne dni potrafi osiągać w takich pomieszczeniach nawet 50 stopni Celsjusza. Wspierają tym samym pracę klimatyzatorów, zmniejszając koszty eksploatacyjne budynku i pomagają przetrwać roślinom, dla których palące promienie słońca mogłyby okazać się zabójcze.

Screen z zamkiem

Prywatność i elegancja

Niekwestionowanym atutem screenów z zamkiem jest ponadto zwiększenie prywatności, a co za tym idzie, poczucia swobody domowników. W zależności od rodzaju wybranej tkaniny, za sprawą takich rolet możesz całkowicie lub częściowo ograniczyć sąsiadom i innym ciekawskim przechodniom widok na to, co dzieje się w Twoim domu. Nie musisz przy tym rezygnować z obserwowania świata na zewnątrz ani odcinać sobie dostępu do dziennego światła, przy którym dobrze się czyta i wykonuje rozmaite codzienne czynności.

Producenci screenów z zamkiem oferują szeroką gamę wzorów i bogatą paletę odcieni materiałów, takich jak biel kremowa, antracyt czy ciepły beż. Dzięki temu z łatwością dopasujesz rolety do fasady budynku, nie zakłócając jego designu. Pamiętaj, że rura nawojowa rolety pozostaje osłonięta przez kompaktową kasetę, w której chowa się ona po podniesieniu, a sama rama nie posiada widocznych punktów mocowania. Taka konstrukcja gwarantuje całemu systemowi szykowny i nowoczesny wygląd, stanowiący prawdziwą ozdobę domu czy biura.

Trudno wyobrazić sobie bardziej stylowe i wszechstronne rozwiązanie w drodze do zwiększenia komfortu korzystania z tarasu, werandy, balkonu czy zimowego ogrodu.

Screen z zamkiem

Przeczytaj także:

Typy wentylacji w ogrodzie zimowym – który sprawdza się najlepiej?

fot. Becky Phan-unsplash.om