Szklana weranda z jacuzzi – Twoje prywatne domowe SPA

Części z nas prawdziwie relaksujący wypoczynek kojarzy się z wyjazdem do przytulnego SPA lub salonu urody. Tymczasem swoje prywatne SPA możesz mieć u siebie w domu, a właściwie… na werandzie. Nie musisz nigdzie wyjeżdżać, by prawdziwie wypocząć! Szklana weranda to miejsce, w którym można stworzyć prawdziwą strefę relaksu. Wystarczy, że na werandzie zainstalujesz jacuzzi. Będziesz mógł z niego korzystać w każdej chwili i o każdej porze, a przy tym zachować maksimum prywatności. Czy może być lepiej?

Szklana weranda z jacuzzi

Szklana weranda z jacuzzi – czy to możliwe?

Zainstalowanie jacuzzi na szklanej werandzie jest oczywiście jak najbardziej możliwe. Nie ma szczególnych przeciwwskazań. Czy jednak każdy, kto posiada szklaną werandę może sobie na to pozwolić? O czym pamiętać decydując się na postawienie jacuzzi na szklanej werandzie? Szklana weranda z jacuzzi zapewni Ci pełną prywatność i regenerujący odpoczynek. Jacuzzi można zamontować właściwie na każdej werandzie, warto jednak pamiętać o kilku kwestiach technicznych.

Umiejscowienie jacuzzi na szklanej werandzie

Montaż jacuzzi na werandzie jest możliwy niemal w każdych okolicznościach. Aktualnie jest do wyboru tak dużo różnych wanien typu jacuzzi, że z pewnością znajdzie się takie, które wymiarami i kształtem będzie idealnie pasować nawet do mniejszych metraży. Wystarczą tak naprawdę nawet 4m2, by cieszyć się prywatnym domowym SPA z własną wanną jacuzzi. Taka szklana weranda z jacuzzi to doskonały pomysł na dyskretny wypoczynek z dala od spojrzeń sąsiadów.

Szklana weranda z jacuzzi

Jak urządzić szklaną werandę z jacuzzi by zapewniała prywatność?

Urządzając szklaną werandę z jacuzzi chcielibyśmy by była to tylko nasza prywatna przestrzeń, dyskretna. Jak uchronić się przed spojrzeniami wścibskich sąsiadów? Wokół wanny rozmieść donice z dużymi roślinami – monstery, rododendrony –  lub zasadź tuje wokół szklanej werandy. Tak zasłonięta strefa relaksu zapewni Ci prawdziwą prywatność, a Twoja strefa relaksu nie zostanie w żaden sposób zakłócona. Na konstrukcji werandy możesz umieścić też rolety, którymi możesz zasłaniać przeszklone ściany. Szklana weranda z jacuzzi to doskonały pomysł na romantyczne popołudnia.

Podłoże i okoliczności

Decydując się na instalację jacuzzi zwróć uwagę na podłoże. Musi być równe, żeby pompy filtrujące i mechanizm masażu pracowały jak najbardziej wydajnie. Pamiętaj też o nasłonecznieniu. Jacuzzi nie może być wystawione na długie i mocne promieniowanie słoneczne. Zadbaj o to, żeby było w ciągu dnia zacienione. Jeśli nie pozwalają na to okoliczności (szklana weranda zamontowana po południowej stronie domu), to postaw na odpowiednie zacienienie. Możesz zainstalować lekką, ale wytrzymałą markizę. Ogromnym plusem montażu jacuzzi w szklanej werandzie jest to, że możesz rozkoszować się przyjemnością korzystania z kąpieli o każdej porze roku. Szklana weranda z jacuzzi to możliwość relaksu blisko natury także jesienią i zimą.

Szklana weranda z jacuzzi

Szklana weranda z jacuzzi – wentylacja

Niektórzy mogą obawiać się montażu jacuzzi na szklanej werandzie ze względu na ewentualne trudności związane związane z konserwacją i utrzymaniem wanny oraz szklanej werandy w czystości. Nowoczesne jacuzzi są projektowane w taki sposób, żeby ich konserwacja była jak najmniej czasochłonna. Większość ma w zestawie specjalne przykrycie, które należy nakładać, gdy nie korzystamy z wanny. Ponadto na czas nieużywania wyłączamy urządzenie, nie paruje więc ono ciągle i nie tworzy nadmiernej wilgoci unoszącej się w pomieszczeniu. Należy pamiętać o utrzymywaniu wanny w czystości i odpowiedniej wentylacji. Po każdym seansie najlepiej jest dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

Odpoczynek w szklanej werandzie z jacuzzi to doskonały sposób na przyjemne zakończenie dnia. Takie rozwiązanie na pewno ucieszy każdego domownika i zrobi wrażenie na Twoich gościach. To również dobra inwestycja. Szklana weranda z jacuzzi zdecydowanie podnosi standard nieruchomości, co na pewno będzie przydatne, gdybyście decydowali się w przyszłości na sprzedaż.

Obejrzyj nasze projekty szklanych werand, w których zaplanowano instalację jacuzzi:

Szklana weranda przylegająca do tarasu zadaszonego dachem domu – 2 różne projekty