Szklana weranda montowana do budynku, której część konstrukcji jest przedłużona poza bryłę domu

Prezentujemy naszą realizację, mianowicie szklaną werandę schowana między małymi drzewkami, otuloną pięknymi roślinami. Ekipa Shadowxl zamontowała nie tylko szklaną werandę, ale również szyby przesuwne we wnęce tarasowej, mieszczącej się w bryle budynku. Ponadto przedłużyliśmy konstrukcję werandy poza bryłę budynku, przez co wykorzystaliśmy maksymalnie obszar utwardzonego podłoża w ogrodzie.

Film z realizacji:

Efekt końcowy robi niesamowite wrażenie! Przestrzeń użytkowa tarasu została powiększona, dzięki temu w ogrodzie letnim zmieściło się jacuzzi, a nawet komplet wypoczynkowy i grill. Komplet wypoczynkowy postawiono w pierwotnej części zadaszonego tarasu, natomiast jacuzzi, leżak i grill w obszarze oszklonym. Dzięki tak powiększonej przestrzeni można cieszyć się strefą relaksu z jacuzzi, a także miejscem do pracy zdalnej, czy spotkań z bliskimi.

Z jacuzzi możemy korzystać przez większą część roku właśnie dzięki werandzie. Szklany ogród zapewnia nam przestrzeń, której nie zakłócają warunki zewnętrzne. Reasumując, dzięki werandzie wydłuża nam się okres, w którym możemy bez przeszkód korzystać z domowego spa.

Na szklanym dachu werandy umieściliśmy markizę, co bez wątpienia pomoże w utrzymaniu dogodnej temperatury w zabudowanym tarasie.

Zobacz także:

Niestandardowa realizacja – zimowy ogród szklanym dachem na skos i markizą werandową