System szyb przesuwnych Shadowxl, który zamknął zadaszenie tarasu z szklanymi witrynami

Z przyjemnością przedstawiamy dość nietypową realizację, mianowicie szyby przesuwne zamontowane do zadaszenia tarasu. Nietypowość tej realizacji polega na jej różnorodności. Wchodząc w szczegóły, każda część zabudowy tarasu była tworzona w innym czasie, przez różne firmy. Tym sposobem, na początku postawiono aluminiowe zadaszenie z poliwęglanem na dachu. Następnie, aby wiatr nie zakłócał spokojnego odpoczynku na tarasie, narożniki zabudowano stałymi witrynami. Natomiast w ostateczności klienci postanowili zamknąć zadaszenie dookoła. W efekcie nasi montażyści zamontowali systemy szyb przesuwnych.

Nasze szyby przesuwne możemy zobaczyć w środkowej części frontu werandy, a także na obu bokach między witryną, a ścianą domu. Aby system mógł sprawnie działać, a klienci zyskali zamkniętą przestrzeń, do której nie będą wpadać krople deszczu, musieliśmy wstawić trójkąty. Trójkąty zamontowaliśmy po obu bokach zadaszenia. Wypełniliśmy je poliwęglanem komorowym mlecznym, tak, by dopasować się do zadaszenia.

Ostatecznie mimo różnorodności i ciekawej historii stopniowego powstawania zabudowy tarasu powstała spójna całość. Dopełnieniem jest ciepłe wnętrze z drewnianą podłogą, dodatkami w stylu boho oraz meblami do wypoczynku. Z wnętrza przez szyby przesuwne i stałe witryny podziwiać można ogród z bujną roślinnością.

Zobacz także:

Szklany ogród o wymiarach 719cm x 478cm z systemem szyb przesuwnych oraz witrynami