Strona Główna » Ubezpieczenie ogrodu zimowego. Czy to niezbędne?
Ogród zimowy często zamienia się w prawdziwe dzieła sztuki. Hodujemy na nim rośliny, z ogromną dbałością dekorujemy, tworzymy prawdziwą strefę relaksu. Nic dziwnego, że decydując się na budowę ogrodu zimowego lub szklanej werandy, zastanawiamy się, czy niezbędne jest ubezpieczenie ogrodu zimowego. Można je wykupić osobno, ale prostszym rozwiązaniem będzie rozszerzenie polisy mieszkaniowej.
Najczęściej ogród zimowy lub oszklona weranda jest elementem dobudowanym do domu jednorodzinnego. Możemy tworzyć go już na poziomie projektu domu i budować razem z nieruchomością lub zdecydować się na niego dopiero później, tworząc osobny projekt. Bez względu na to, czy na ogród zimowy decydujemy się od razu, czy z czasem, towarzystwa ubezpieczeniowe umożliwiają rozszerzenie polisy mieszkaniowej na ogród zimowy. Jeśli Ci zależy, możesz też objąć go osobną polisą – ubezpieczając cały ogród ze znajdującymi się na nim elementami. Prostszym rozwiązaniem jest jednak potraktowanie ogrodu zimowego jako elementu nieruchomości i włączyć go do polisy mieszkaniowej.
Cena ubezpieczenia ogrodu zimowego jest bardzo różna. Wszystko zależy od lokalizacji działki (okolica, bezpieczeństwo, warunki pogodowe), metrażu (im większy, tym wyższa cena), zakresu ochrony, kwestii prawnych, palności konstrukcji i innych, indywidualnych ocen towarzystwa ubezpieczeniowego, do którego się zwracamy. W przypadku rozszerzenia polisy mieszkaniowej na ogród zimowy, wzrośnie nam ogólny koszt ubezpieczenia mieszkania. Wtedy też ochrona ogrodu zimowego dotyczy w tym samym stopniu, co nieruchomości. Dodatkowo możemy rozszerzyć ochronę o kradzież mienia (roślinności) czy stłuczenie szyb.
Jeśli będziemy budować dom od razu z ogrodem zimowym, to z pewnością zdecydujemy się na ubezpieczenie całości. W momencie jednak, gdy o budowie ogrodu zimowego decydujemy się z czasem, możemy nie pomyśleć o ubezpieczeniu. Warto jednak pamiętać o tej kwestii, bo jest wiele okoliczności, w których przydaje się takie ubezpieczenie.
Oto kilka przykładów takich sytuacji:
Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie ogrodu zimowego, żebyś nie musiał obawiać się tego rodzaju sytuacji. Taka polisa daje poczucie bezpieczeństwa. Jeśli decydujesz się na późniejszą dobudowę ogrodu zimowego, to najlepiej rozszerzyć polisę mieszkaniową.
Przeczytaj także: