Drogi Kliencie, Jesteśmy ZAMKNIĘCI w okresie od 16 lipca do 26 lipca 2020 r. Prosimy o zrozumienie i uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia oraz zapytania ofertowego.

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy decydują się na urozmaicenie ogrodowej strefy relaksu poprzez budowę basenu, początkowo nie biorą zwykle pod uwagę rozmaitych aspektów, wiążących się z jego posiadaniem. Nie rozważają, w jaki sposób będą oczyszczać wodę z nieustannie wpadających do niej liści, owadów, drobnych gałązek i innych zanieczyszczeń nawiewanych przez wiatr. Nie zastanawiają się, jak zabezpieczą taflę wody przed dziećmi i domowymi zwierzętami, które mogłyby przez przypadek wpaść do basenu. Wreszcie, nie analizują kosztów, jakie pociąga za sobą konieczność częstego podgrzewania wody. Na szczęście wszystkie te problemy można rozwiązać szybko i za jednym zamachem. Wystarczy zamówić dopasowane do basenu, nowoczesne zadaszenie z poliwęglanu komorowego. Poznaj wszystkie zalety tego innowacyjnego rozwiązania!

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

Wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne

Poliwęglan to wyjątkowo elastyczny materiał, doskonale nadający się do formowania dachów w kształcie aerodynamicznych rozsuwanych kopuł. Ta naturalna właściwość czyni go wytrzymałym na podmuchy wiatru, który – zamiast napotykać na swojej drodze stawiającą opór, sztywną przeszkodę – gładko ześlizguje się po wygiętych w łuk, plastycznych ramionach dachu. Co więcej, poliwęglan wykazuje odporność na opady, skrajne temperatury i gwałtowne zmiany pogody. Nie odbarwia się (tak jak polimery) pod wpływem upału czy zalegającego na nim śniegu. Wykonane z niego zadaszenie pozwala więc ochronić powierzchnię basenu przed wpadającymi do wody zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz zredukować szkody, do jakich zwykle dochodzi w przydomowych basenach zimą, przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu przydomowej strefy wypoczynkowej.

Samoistne ogrzewanie się wody

Niewątpliwą zaletą zadaszenia basenu z poliwęglanu jest również fakt, iż tworzywo to jest bardzo dobrym absorberem i kolektorem energii słonecznej. Okalając wodę basenową niczym szklarnia rozpostarta nad delikatnymi roślinami, działa podobnie jak wielkoformatowe przeszklenia czy folie solaryczne. Zbiera i kumuluje ciepło promieni słonecznych, pasywnie ogrzewając zgromadzone pod dachem powietrze oraz wodę basenową. W słoneczne dni potrafi w ten sposób podnieść jej temperaturę nawet o 8 stopni Celsjusza! Co więcej, obecność poliwęglanowego dachu ogranicza straty cieplne towarzyszące parowaniu wody, a także chroni ją przed utratą ciepła w nocy, gdy temperatura na zewnątrz ulega gwałtownemu obniżeniu. Skutecznie wydłuża zatem sezon kąpielowy, pozwalając domownikom na korzystanie z uroków basenu od wiosny aż do jesieni oraz na użytkowanie go nawet w obliczu niekorzystnych warunków pogodowych.

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

W ciepłe dni wystarczy natomiast rozsunąć system szyb przesuwnych bezramowych, by pływać na świeżym powietrzu i cieszyć się wypoczynkiem na leżakach, tuż przy krawędzi chłodnej tafli wody. Mobilne segmenty poruszają się na kółkach po specjalnie zaprojektowanych szynach, dzięki czemu otwieranie i zamykanie zadaszenia nie wymaga użycia siły, lecz odbywa się w lekki, komfortowy sposób.

Bezpieczny wypoczynek i nowoczesny design

Poliwęglanowe zadaszenie basenu to jednak przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Zasuwając jego segmenty, nie musimy się obawiać, że bawiące się w ogrodzie dzieci zdecydują się na kąpiel bez naszego dozoru, a spacerujące blisko krawędzi basenu osoby starsze czy niepełnosprawne poślizgną się na kroplach wody rozchlapywanej przez wiatr.

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

Wielość oferowanych rozwiązań poliwęglanowych dachów (obejmujących linię niskich, średnich i wysokich zadaszeń o rozmaitych kształtach) umożliwia stworzenie prawdziwie designerskiej konstrukcji, która zgra się z bryłą nowoczesnego domu, nadając jego otoczeniu imponujący wygląd.

Niezależnie od tego, czy jesteś już posiadaczem odkrytego basenu, czy dopiero planujesz jego budowę, zastanów się nad montażem zadaszenia z poliwęglanu. To inwestycja, która opłaci się w każdym możliwym wymiarze. A kiedy raz zaprosisz swoich gości na spotkanie przy zadaszonym basenie, żadna impreza nie będzie się już mogła odbyć w innym miejscu Twojego domu. To gwarancja niezapomnianych przeżyć!

Przeczytaj także:

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – jak prawidłowo przeprowadzić jego montaż?