Zadaszenie basenu z poliwęglanu – dlaczego warto się zbudować?

Właściciele domów jednorodzinnych, którzy decydują się na urozmaicenie ogrodowej strefy relaksu poprzez budowę basenu, początkowo nie biorą zwykle pod uwagę rozmaitych aspektów, wiążących się z jego posiadaniem. Nie rozważają, w jaki sposób będą oczyszczać wodę z nieustannie wpadających do niej liści, owadów, drobnych gałązek i innych zanieczyszczeń nawiewanych przez wiatr. Nie zastanawiają się, jak zabezpieczą taflę wody przed dziećmi i domowymi zwierzętami, które mogłyby przez przypadek wpaść do basenu. Wreszcie, nie analizują kosztów, jakie pociąga za sobą konieczność częstego podgrzewania wody. Na szczęście wszystkie te problemy można rozwiązać szybko i za jednym zamachem. Wystarczy zamówić dopasowane do basenu, nowoczesne zadaszenie z poliwęglanu komorowego. Poznaj wszystkie zalety tego innowacyjnego rozwiązania!

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

Wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne

Poliwęglan to wyjątkowo elastyczny materiał, doskonale nadający się do formowania dachów w kształcie aerodynamicznych rozsuwanych kopuł. Ta naturalna właściwość czyni go wytrzymałym na podmuchy wiatru, który – zamiast napotykać na swojej drodze stawiającą opór, sztywną przeszkodę – gładko ześlizguje się po wygiętych w łuk, plastycznych ramionach dachu. Co więcej, poliwęglan wykazuje odporność na opady, skrajne temperatury i gwałtowne zmiany pogody. Nie odbarwia się (tak jak polimery) pod wpływem upału czy zalegającego na nim śniegu. Wykonane z niego zadaszenie pozwala więc ochronić powierzchnię basenu przed wpadającymi do wody zanieczyszczeniami środowiskowymi oraz zredukować szkody, do jakich zwykle dochodzi w przydomowych basenach zimą, przy jednoczesnym zachowaniu estetycznego wyglądu przydomowej strefy wypoczynkowej.

Samoistne ogrzewanie się wody

Niewątpliwą zaletą zadaszenia basenu z poliwęglanu jest również fakt, iż tworzywo to jest bardzo dobrym absorberem i kolektorem energii słonecznej. Okalając wodę basenową niczym szklarnia rozpostarta nad delikatnymi roślinami, działa podobnie jak wielkoformatowe przeszklenia czy folie solaryczne. Zbiera i kumuluje ciepło promieni słonecznych, pasywnie ogrzewając zgromadzone pod dachem powietrze oraz wodę basenową. W słoneczne dni potrafi w ten sposób podnieść jej temperaturę nawet o 8 stopni Celsjusza! Co więcej, obecność poliwęglanowego dachu ogranicza straty cieplne towarzyszące parowaniu wody, a także chroni ją przed utratą ciepła w nocy, gdy temperatura na zewnątrz ulega gwałtownemu obniżeniu. Skutecznie wydłuża zatem sezon kąpielowy, pozwalając domownikom na korzystanie z uroków basenu od wiosny aż do jesieni oraz na użytkowanie go nawet w obliczu niekorzystnych warunków pogodowych.

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

W ciepłe dni wystarczy natomiast rozsunąć system szyb przesuwnych bezramowych, by pływać na świeżym powietrzu i cieszyć się wypoczynkiem na leżakach, tuż przy krawędzi chłodnej tafli wody. Mobilne segmenty poruszają się na kółkach po specjalnie zaprojektowanych szynach, dzięki czemu otwieranie i zamykanie zadaszenia nie wymaga użycia siły, lecz odbywa się w lekki, komfortowy sposób.

Bezpieczny wypoczynek i nowoczesny design

Poliwęglanowe zadaszenie basenu to jednak przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Zasuwając jego segmenty, nie musimy się obawiać, że bawiące się w ogrodzie dzieci zdecydują się na kąpiel bez naszego dozoru, a spacerujące blisko krawędzi basenu osoby starsze czy niepełnosprawne poślizgną się na kroplach wody rozchlapywanej przez wiatr.

Zadaszenie basenu z poliwęglanu

Wielość oferowanych rozwiązań poliwęglanowych dachów (obejmujących linię niskich, średnich i wysokich zadaszeń o rozmaitych kształtach) umożliwia stworzenie prawdziwie designerskiej konstrukcji, która zgra się z bryłą nowoczesnego domu, nadając jego otoczeniu imponujący wygląd.

Niezależnie od tego, czy jesteś już posiadaczem odkrytego basenu, czy dopiero planujesz jego budowę, zastanów się nad montażem zadaszenia z poliwęglanu. To inwestycja, która opłaci się w każdym możliwym wymiarze. A kiedy raz zaprosisz swoich gości na spotkanie przy zadaszonym basenie, żadna impreza nie będzie się już mogła odbyć w innym miejscu Twojego domu. To gwarancja niezapomnianych przeżyć!

Przeczytaj także:

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – jak prawidłowo przeprowadzić jego montaż?