Jak powstaje weranda ShadowXL? Przebieg procesu punkt po punkcie

Marzysz o pięknej werandzie, która byłaby miejscem rodzinnych spotkań i oazą zieleni dla wszystkich domowników, ale nie wiesz, od czego zacząć planowanie? Poszukujesz informacji na temat procesu jej budowy, lecz obawiasz się, że konsultacje z ekspertami do czegoś Cię zobowiążą? W niniejszym tekście znajdziesz odpowiedzi na wszystkie trapiące Cię wątpliwości! Omawiamy jak powstaje weranda ShadowXL – opisujemy każdy z etapów realizacji budowy ogrodu zimowego przez naszą firmę – od zamówienia projektu, do odbioru gotowej konstrukcji. Przekonaj się, że realizacja Twojej wizji jest łatwiejsza niż myślisz!

weranda ShadowXL
realizacja: Śląsk

1. Zbierz wstępne ustalenia

Zanim skontaktujesz się z przedstawicielami naszej firmy, by omówić projekt, który zrodził się w Twojej głowie, zgromadź informacje na temat planowanych parametrów werandy oraz konkretnych oczekiwań, jakie żywisz względem jej formy. Zacznij od ustalenia, przy której ścianie domu ma być zlokalizowana weranda, uwzględniając fakt, że za najbardziej optymalne strony uchodzą południe i zachód, gdyż gwarantują użytkownikom najwyższy poziom nasłonecznienia, a co za tym idzie, największy dostęp do dziennego światła.

Następnie zdecyduj, jaką wielkość pragniesz nadać swojemu tarasowi, (najczęściej standardowe wymiary wynoszą: szer. 500 cm x głębokość 300 cm lub szer. 600 cm x 400 cm ) odnosząc ją do proporcji całego domu, a także do rozmiarów i uwarunkowań działki, na jakiej ma stanąć konstrukcja. Pamiętaj, że nasza firma oferuje dostosowanie montażu dokładnie do pożądanych rozmiarów.

W dalszej kolejności, zastanów się, jaki rodzaj zadaszenia odpowiada Ci najbardziej. Czy będzie to dach z poliwęglanu komorowego, kontynuacja dachu domu z dachówką ceramiczną, a może szklane panele dachowe (dach szklany), wzbogacone o ruchomą markizę werandową? Nie zapominaj przy tym, że zadaszenie musi znajdować się na wysokości co najmniej 2,2 metra, a do tego minimum należy jeszcze doliczyć wymiary ramy werandy – standardowa i zalecana wysokość wynosi 275 cm wysokości. Zadaj też sobie pytanie o to, czy marzysz o szklanej werandzie z systemem drzwi przesuwnych bezramowych i oranżerią czy o nowoczesnym tarasie osłanianym – w razie potrzeby – przeciwsłonecznym screenem/ refleksolą. Wreszcie, przemyśl to, jaką funkcję ma w założeniu pełnić Twoja weranda, gdyż od tego będą zależeć montowane przez specjalistów elementy jej wyposażenia. Jeśli zdecydujesz, że taras ma funkcjonować jako płynne przedłużenie salonu, powinieneś dopisać do listy szklane drzwi wewnętrzne, rozważyć montaż wybranego systemu wentylacji, ledowe oświetlenie z możliwością przyciemniania, sterowane bezprzewodowo z pilota oraz dopasowany rodzaj ogrzewania, na przykład w postaci lamp grzewczych / promienników na podczerwień .

ogród zimowy ShadowXL
realizacja: Warszawa

2. Skontaktuj się z nami, by stworzyć wycenę i projekt

Gdy już zgromadzisz wszystkie niezbędne szczegóły, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Możesz skorzystać z dostępnego na stronie formularza wyceny i poprosić o obliczenie kosztów budowy werandy zgodnej z Twoim wyobrażeniem bez jakichkolwiek zobowiązań. Jeżeli uznasz, że sugerowana cena planowanej inwestycji jest zadowalająca, wyślemy do Ciebie naszych ekspertów, którzy zweryfikują przekazane przez Ciebie dane i dokonają szczegółowych pomiarów. Bazując na zebranych informacjach, stworzą oni następnie propozycję poglądowego projektu zgodną z Twoją wizją i skonsultują ją z Tobą, dodając ewentualne sugestie.

ogród zimowy ShadowXL

3. Zapytaj o wizualizację

Zdarza się, że projekt w formie rysunku nie jest w stanie przemówić do wyobraźni klienta. Trudność z przestrzennym przedstawieniem sobie ostatecznego kształtu budowli budzi w nim wówczas niepewność i  blokuje podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowy. W takich sytuacjach na życzenie klienta możemy stworzyć realistyczną wizualizację 3D. Klient przesyła do nas zdjęcie miejsca montażu i na podstawie tego zdjęcia realizujemy poglądowy projekt .

ogród zimowy ShadowXL

4. Zamów realizację projektu

Ostatni punkt to akceptacja przygotowanego przez nas poglądowego projektu. Gdy jej dokonasz, przejmiemy wszystkie pozostałe zadania. Eksperci z ShadowXL.com stawią się u Ciebie w wyznaczonym terminie, by rozpocząć pracę nad budową werandy i własnoręcznie zamontować każdy z dodatkowych elementów wyposażenia.

Gwarantujemy, że będziesz zaskoczony tempem budowy i jej „nieinwazyjnością”. Zamiast znosić dyskomfort, jaki zwykle towarzyszy rozmaitym przebudowom, będziesz z radością kompletować ostatnie detale do swojej nowej wypoczynkowej przestrzeni!

Teraz już wiesz, jak powstaje weranda ShadowXL. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do kontaktu z nami. Zapraszamy!

ogród zimowy ShadowXL
Realizacja: województwo świętokrzyskie

🟠 Zobacz niektóre z naszych przeszklonych werand, ogrodów zimowych i zadaszeń tarasów w dziale: REALIZACJE