Jeden projekt, dwie wersje, mianowicie szklane zadaszenie tarasu z zamknięciem dookoła, czy bez?

Prezentujemy poglądowy projekt zabudowy tarasu, aczkolwiek projekt ma dwie wersje. Aby móc podjąć decyzję, co do tematu zadaszenie czy weranda zdecydowaliśmy się na pokazanie obu możliwości na poglądowych rysunkach. Jedna z opcji to szklane zadaszenie tarasu. Natomiast drugą opcją jest przeszklona weranda, która składa się z szklanego zadaszenia zamkniętego dookoła przez systemy szyb przesuwnych.

Zadaszenie czy weranda – wymiary obu konstrukcji

Szklane zadaszenie tarasu na poglądowym projekcie

Konstrukcja zadaszenia mocowana jest do ściany budynku, natomiast cześć przedłożona poza budynek posiada własną konstrukcję, stosowaną przy zadaszeniach wolnostojących. Zadaszenie tarasu pokryte jest szkłem.

Szklana weranda na poglądowym projekcie

Szklana weranda posiada mocowanie konstrukcji takie jak zadaszenie tarasu, czyli część montowana jest do ściany budynku, a przedłużona część posiada własną konstrukcję stosowaną przy werandach wolnostojących. Na obu bokach werandy widzimy trójkąty boczne oraz systemy szyb przesuwnych. Bezramowy system szyb przesuwnych dostrzeżemy również na froncie ogrodu zimowego zimnego, a także w części przedłużonej. W części przedłużonej znajduje się również witryna. Witryna służy wyrównaniu poziomu szyb przesuwnych, aby każde kończyły się tej samej wysokości.

Zobacz także:

Poglądowy projekt ogrodu letniego o szerokości prawie 10m

ogród zimowy zimny na wizualizacji
Poglądowa wizualizacja ogrodu zimowego zimnego