Ogródek restauracyjny w postaci szklanej werandy ShadowXL

Prezentujemy poglądową wizualizację zabudowy tarasu przy restauracji. Szklane zadaszenie i weranda jako ogródek restauracyjny, to dokładnie połączenie zadaszenia tarasu z werandą, w efekcie tworzy się ogródek restauracyjny.

Wymiary zabudowy:

Specyfikacja projektu

Zabudowa tarasu to konstrukcja wolnostojąca, postawiona przy budynku, dzięki czemu zachowana jest ciągłość między wnętrzem restauracji, a ogródkiem restauracji. W efekcie klienci i pracownicy przechodzący z restauracji na taras, bądź na odwrót nie wychodzą poza zadaszenie, co zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie przy deszczowym dniu.

Przez środek zadaszenia biegnie stalowa konstrukcja, na niej opierają się aluminiowe krokwie dachowe, tworząc dwuspadziste zadaszenie. Na drugim końcu krokwi natomiast znajduje się rynna, która mocowana jest na aluminiowych słupach.

Lewa strona zabudowy o szerokości 600 cm to samo szklane zadaszenie tarasu. Prawa strona o szerokości 600 cm, to również szklane zadaszenie tarasu, jednakże ta część jest dookoła zamknięta. Część zamknięta to nasza szklana weranda, która 3 z 4 ścian ma zamykane przez system szyb przesuwnych. Natomiast jedna ściana, dokładnie ściana prawa zabudowana jest na stałe ścianą aluminiową w kolorze antracytowym, takim jak cała konstrukcja.

Weranda jako ogródek restauracyjny – zalety

Dodatkowa przestrzeń użytkowa – w przypadku restauracji zabudowa tarasu tworzy przestrzeń, która chroni przed opadami deszczu. Ponadto zadaszenie zamknięte przez system szyb przesuwnych i ścianę aluminiową tworzy miejsce, które poza ochroną przed opadami deszczu, stanowi też barierę dla podmuchów wiatru. Werandę można również ogrzać w zimniejsze dni, w efekcie weranda pozwoli na korzystanie z tarasu przez większość miesięcy w roku. Na dachu konstrukcji zamontować można także markizy, które umożliwią przyjemne korzystanie z ogródka restauracyjnego w gorące i słoneczne dni.

Zobacz także:

Poglądowa wizualizacja pergoli połączonej z zimnym zimowym ogrodem

Poglądowa wizualizacja pergoli połączonej z ogrodem zimowym zimnym