Drogi Kliencie, Jesteśmy ZAMKNIĘCI w okresie od 16 lipca do 26 lipca 2020 r. Prosimy o zrozumienie i uwzględnienie tego przy składaniu zamówienia oraz zapytania ofertowego.

Do niedawna rodzinne spotkania czy obiady w gronie przyjaciół w przydomowym ogródku wiązały się z kłopotliwymi przygotowaniami, wymagającymi rozkładania i odpowiedniego ustawiania przeciwsłonecznych parasoli lub letnich pawilonów. Dziś te nietrwałe i pochłaniające czas konstrukcje należą do rzadkich widoków. Ich miejsce zajęły komfortowe zadaszone tarasy, prowadzące gości z salonu do ogrodu i pozwalające spędzać czas na świeżym powietrzu nawet w deszczowe dni. Te nowoczesne rozwiązania, dzięki odpowiednio dobranym zadaszeniom umożliwiają niemal nieograniczone czerpanie radości z uroków natury. Jeśli i Ty bierzesz je pod uwagę, ale nie masz pewności, na jaki typ zadaszenia się zdecydować, poznaj zalety dwóch najchętniej wybieranych opcji: dachu z poliwęglanu osadzonego na aluminiowej konstrukcji oraz szklanego dachu z dodatkową osłoną w postaci markizy!

Dach z poliwęglanu

Dach z poliwęglanu – letnia strefa relaksu z widokiem na niebo

Zadaszenie z poliwęglanu osadzone na aluminiowym stelażu to niedrogie, praktyczne rozwiązanie w sam raz do otwartych (i częściowo otwartych) tarasów, z których domownicy korzystają głównie w ciepłych miesiącach roku. Z łatwością dopasowuje się do bryły budynku o dowolnym designie oraz stylistyki, w jakiej został on zaaranżowany. Malowana proszkowo konstrukcja pozwala nadać stelażowi pożądany odcień, a sam poliwęglan występuje w kilku gotowych kolorach – do wyboru.

Panele z poliwęglanu komorowego doskonale sprawdzają się w roli dachu tarasu, letniej oranżerii czy werandy. Dzięki transparentnej strukturze bardzo dobrze przepuszczają światło, zatrzymując jednocześnie szkodliwe promienie UV, zanieczyszczenia środowiskowe i kurz. Są odporne na nagrzewanie, deszcz i silne podmuchy wiatru. Nie odbarwiają się, nie pękają ani nie matowieją pod wpływem wilgoci. Lekka a zarazem wytrzymała konstrukcja dachu z poliwęglanu dobrze znosi też obciążenie śniegiem, dzięki czemu nie musimy demontować go na zimę ani konserwować. Ukryte pod jego kopułą ogrodowe meble i donice mogą zaś bezpiecznie przeczekać do następnego sezonu. By utrzymać dach z poliwęglanu w czystości i dobrym stanie wystarczy regularnie spłukiwać go za pomocą myjki ciśnieniowej. I choć niepozorne aluminiowe konstrukcje na pierwszy rzut oka wydają się proste, są wyposażone w nowoczesne rozwiązania takie jak zintegrowany system odprowadzania wody opadowej czy możliwość zamontowania punktowego ledowego oświetlenia.

Szklany dach z rozsuwaną markizą – natura na wyciągnięcie ręki przez cały rok

Dach szklany z markizą werandową

Jeżeli Twoim marzeniem jest ogród zimowy lub egzotyczna oranżeria, która zapewni domownikom bliski kontakt z zielenią i niepowtarzalnym aromatem kwitnących kwiatów niezależnie od pory roku, postaw na szklany dach z dodatkową osłoną w formie markizy. W połączeniu z systemem szklanych ścian przesuwnych zadba on o odpowiednią termoizolację pomieszczenia. Sunąca po dyskretnych prowadnicach markiza, zamontowana tak, by między tkaniną a płaszczyzną dachu pozostawała przestrzeń dla cyrkulacji powietrza, będzie tymczasem chronić jego wnętrze przed szkodliwym promieniowaniem UV. Odbije docierające do środka promienie słońca i skutecznie obniży temperaturę w wyjątkowo duszne dni.

Trzeba pamiętać, że takie markizy są bardzo dalekie od staroświeckich sklepowych czy balkonowych daszków. Steruje się nimi elektrycznie, używając pilota lub włącznika. Niewidoczna, sprężynowa konstrukcja utrzymuje je w stałym naprężeniu, dzięki czemu doskonale spełniają swoją funkcję. Co więcej, występują w rozmaitych deseniach i odcieniach, których palety obejmują nawet sto różnych barw. Ich materiał jest powlekany specjalnym lakierem uodporniającym go na występowanie przebarwień, korozji czy uszkodzeń po uderzeniach, a także na grzyby i pleśń. Zaawansowanie systemy markiz werandowych są dodatkowo wzbogacone o inteligentny mechanizm alarmujący, który wykrywa gwałtowne zmiany pogody. Dzięki temu w chwili wystąpienia opadów deszczu, gradu czy przy porywistym wietrze, markiza automatycznie chowa się wewnątrz sztywnej obudowy, gdzie nie grozi jej zniszczenie.

Jak widać, obie formy zadaszenia tarasu mają swoje zalety i mogą stać się ważnym elementem domowej strefy odpoczynku. Twój wybór powinien być jednak podyktowany przewidywaną funkcją kreowanej przestrzeni. Jeśli dobrze przeanalizujesz cele i wyobrażenia, jakie wiążesz z tym pomieszczeniem, z pewnością podejmiesz mądrą decyzję, dzięki której stanie się ono ulubionym miejscem wszystkich domowników!

Przeczytaj także:

Zadaszenie tarasu z poliwęglanu – jak prawidłowo przeprowadzić jego montaż?