Szklany dach podwieszany z zamontowanymi markizami

Przedstawiamy film oraz zdjęcia realizacji nowoczesnego zadaszenia tarasu. Zaprojektowaliśmy szklane zadaszenie, które następnie zamocowaliśmy do żelbetonowych podciągów. W efekcie całe zadaszenie tarasu składa się z 2 dachów podwieszanych. Większy dach podwieszany ma 6,30m szerokości i 3,14m głębokości, natomiast mniejszy nie różni się szerokością, jedynie głębokością, która to wynosi 2,72m.

nowoczesne zadaszenie tarasu w postaci dachu podwieszanego
Zadaszenie tarasu – widok z ogrodu

Nasza realizacja wyróżnia się na tle pozostałych pewnym ciekawym szczegółem, mianowicie kolorem szkła. Dach został oszklony standardowo przez szyby VSG 44.2, natomiast szkło te zostało przyciemnione. Szyby podwójnie zabarwiono w masie Antisol na kolor grafitowy. Efekt jest fantastyczny! Niebo widziane z tarasu ma zawsze piękną, wyrazistą barwę, niezależnie od pogody jest zawsze bardziej niebieskie niż w rzeczywistości. Dodatkowo pył, kurz, który osadza się na szkle jest mniej widoczny niż przy transparentnych szybach.

Na dachu widzimy też dwie markizy werandowe, dzięki temu zadaszenie nie tylko chroni nas przed deszczem, ale również pozwala stworzyć cień w upalne dni. Dodatkowo w krokwiach możemy zobaczyć lampki LED, te punktowe oświetlenie świetnie rozświetla taras nocą, tworząc przy tym przyjemną atmosferę.

Krótki film przedstawiający nowoczesne zadaszenie tarasu – dach podwieszany z oświetleniem LED i markizami

Film, na którym można zobaczyć nowoczesne zadaszenie tarasu

Galeria zdjęć

Zobacz także:

Ogród zimowy zimny w postaci dachu podwieszany i system szyb przesuwnych

Zabudowa tarasu w postaci dachu podwieszanego i szyb przesuwnych