System szyb przesuwnych ShadowXL – idealny do zamykania zadaszenia tarasu

Dzięki systemowi  szyb przesuwnych  możesz dłużej cieszyć się zadaszonym tarasem, niezależnie od surowca, z którego wykonany jest dach. Przezroczyste szkło o grubości 10 mm dostarcza do pomieszczenia dużo światła, zaś wypolerowane krawędzie szyb zapewniają luksusowe wykończenie. Aluminium najwyższej jakości wykorzystywane w naszych realizacjach systemów szyb przesuwnych gwarantuje najlepszy stosunek ceny do jakości! 

system szyb przesuwnych

Większy komfort na tarasie

Nasze zewnętrzne przesuwne panele szklane marki ShadowXL mogą z łatwością przekształcić Twój taras w szklaną oazę. Należnie od panujących warunków atmosferycznych, będziesz rozkoszować się niczym niezakłóconym krajobrazem widocznym przez system szyb przesuwnych bezramowych. Taka forma relaksu i odpoczynku po stresujących chwilach jest bezcenna.

Dzięki systemowi szyb przesuwnych bezramowych możesz także cieszyć się świeżym powietrzem jeszcze dłużej. Co więcej, z naszym szklanym dachem ShadowXL zwiększysz znacznie wartość swojego domu! Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć przesuwanej szklanej ściany:

Profesjonalna konstrukcja systemu szyb przesuwnych ShadowXL

System szyb przesuwnych składa się z paneli szklanych oraz aluminiowej szyny górnej i dolnej. Po bokach występują profile C. Tafle szkła  można przesuwać w lewo lub w prawo w 1, 2, 3, 4, 5 lub 6 – cio torowej szynie prowadzącej. Przy pomocy naszego systemu możliwe jest uzyskanie przeszklenia o rozpiętości do 6000 mm w jednej płaszczyźnie.

Panele szklane są wykonane z hartowanego szkła bezpiecznego o grubości 10 mm i posiadają polerowane krawędzie dla luksusowego oraz bezpiecznego wykończenia. Panele szklane zamawiane są na wymiar: w różnych szerokościach oraz wysokościach. 

Szklane panele wyposażone są w rolki jezdne dolne: na dole każdego panelu szklanego znajduje się aluminiowy profil wyposażony w dwułożyskowe rolki. Rolki poliamidowo – poliuretanowe idealnie tłumią drgania oraz są odporne na duże obciążenia Charakteryzują się dużą wytrzymałością na ścieranie. Korpus rolek jest wykonany metodą wtryskową, która zapewnia cichą pracę. Do wyposażenia panelu szklanego zalicza się także  boczne aluminiowe zaślepki. Szyba jest starannie włożona do profilu prowadzącego, który zabezpieczony jest od środka gumą.  

Opcjonalnie panele szklane mogą być wyposażone w zabieraki, które ciągną lub popychają szklane panele na jedną stronę. Każdy szklany panel jest prowadzony na własnym torze w dolnej szynie . 

Dolna szyna (tor) ma niską prowadnicę i jest nachylona w dół, dzięki czemu woda może wypływać z szyny w otworach odpływowych.

Górna szyna jest dostępna w wysokości 85 mm i  jest wyposażona w profile z podwójną szczotką, co zapewnia łatwe prowadzenie.

Opcjonalnie, możesz zamówić  u nas dwa rodzaje uszczelek. Służą one do komfortowego uszczelnienia szczeliny pomiędzy szybami. Pierwszy rodzaj to uszczelki aluminiowe ze szczotką, które zakłada się na stałe. Drugi rodzaj to uszczelki transparentne plastikowo – gumowe. Atutem ich jest to, że są niewidoczne i możesz je zdejmować na okres letni. 

Kolory 

Aluminiowe części systemu szyb przesuwnych dostępne są w dwóch różnych standardowych kolorach: struktura antracytowa (RAL7016 ) i gładka kremowo-biała (RAL9001). Dotyczy to profilu górnego, bocznych profili C oraz profili prowadzących szyby.  Części drobne tj. śruby , zatyczki są również dostępne w tych samych kolorach. Dolny tor / szyna  jest anodowany i dlatego zawsze ma kolor srebrny.

Zobacz także:

Jak uszczelnić taras? Najskuteczniejsze metody hydroizolacji