Zabudowa dwóch tarasów – dwie konstrukcje szklano aluminiowe w wykonaniu ShadowXL

Prezentujemy naszą realizację ogrodu zimowego zimnego przy jednym tarasie oraz systemu szyb przesuwnych przy drugim tarasie. Szklano aluminiowa zabudowa tarasu została sfotografowana w promieniach słońca skąpanych w kroplach deszczu, po burzy.

szklano aluminiowa zabudowa tarasu
Zabudowa tarasu z zewnątrz

Ogród zimowy zimny powstał dzięki wolnostojącej konstrukcji, która następnie oszkliliśmy. Podsumowując więc zadaszenie nie jest montowane bezpośrednio do ściany budynku, lecz tylko zamontowane przy budynku. Zadaszenie z frontu, oraz prawego boku zamknęliśmy systemem szyb przesuwnych. W efekcie powstała efektywna zabudowa tarasu, w której można spędzać czas pomimo padających opadów deszczu oraz podmuchów wiatru.

Wymiary szklano aluminiowej konstrukcji zabudowy tarasu:

Szklano aluminiowa zabudowa tarasu posiada spore rozmiary, dodatkowej przestrzeni dodaje pierwotne zadaszenie tarasu, przy którym postawiona została konstrukcja. Taki metraż można świetnie wykorzystać. Właściciele miejsce to wyposażyli w drewniany stół z krzesłami oraz kolorowy hamak, w którym bez wątpienia można miło odpocząć. Ponadto na zdjęciach dopatrzymy się również wielu kwiatów. Z szklanej werandy bez przeszkód możemy oglądać otaczającą nas przyrodę. Na fotografiach widok z wnętrza szklanej zabudowy dodatkowo upiększają krople deszczu, które mienią się kolorami dzięki przechodzącym przez nie promieniom słońca. W chłodniejszy słoneczny dzień spędzanie czasu w takim otoczeniu z pewnością musi być niesamowicie przyjemne.

Z drugiej strony budynku ekipa ShadowXL montowała również sam system szyb przesuwnych. W efekcie powstała ruchoma szklana ściana, która ma na celu osłonić niewielki taras przed podmuchami wiatru, aby można było bez przeszkód spędzać czas w otoczeniu przyrody.

Przedstawiamy również podobną realizację wolnostojącej szklanej zabudowy tarasu. Konstrukcja o prawie 10 m szerokości, to ogród zimowy zimny zamontowany przy budynku, nie do budynku. Podsumowując więc, realizacja ta, to w rzeczywistości wolnostojąca weranda o własnej konstrukcji stalowej, tak jak realizacja przedstawiona powyżej.

Zobacz także:

Zimny zimowy ogród i pergola jako zadaszenie ogródka restauracyjnego

pergola i ogród zimowy zimny
Ogród zimowy zimny i pergola