12 m szklanej zabudowy tarasu w postaci werandy z markizą na dachu

Prezentujemy realizację szklanej zabudowy tarasu. Szklana weranda z markizą ma wymiary:

weranda z markizą
weranda z markizą – widok na ogród

Jak wyglądała realizacja tej zabudowy tarasu?

  1. Na początku mocujemy profil startowy do dachu domu, do profilu startowego mocujemy stawianą konstrukcję aluminiową w postaci krokwi dachowych, rynny i słupów (z fontu werandy).
  2. Następnie ekipa montażowa montuje trójkąty boczne. Co ciekawe w tej realizacji trójkąty też nie są standardowe, ponieważ z prawej strony werandy składają się one z dwóch części, a z lewej widzimy tylko jeden trójkąt. Z prawej strony przednia część to prosty trójkąt, natomiast druga część to połączenie między tym trójkątem, a ścianą domu i jego dachem. W efekcie więc druga część trójkąta to trapez, za pomocą którego montażyści zamykają lukę między budynkiem, a werandą. Z lewej strony natomiast aby wypełnić lukę powstałą między weranda, a ścianą montażyści postawili witrynę mieszącą się od podbitki aż do tarasu.
  3. Po postawieniu konstrukcji można montować systemy szyb przesuwnych, ale tylko po uprzednim przygotowaniu tarasu pod systemy szyb. W przypadku tej realizacji taras nie był w pełni przygotowany. Jakie warunki musi spełniać taras, by można było zamontować na nim szyby przesuwne? Taras powinien być wzmocniony, a przede wszystkim wypoziomowany. W tym przypadku by nie rozbierać tarasu w celu wypoziomowania, montażyści pod szynami dolnymi umieścili płaskowniki. Dzięki takiemu zabiegowi tory, w których jeżdżą szyby są w poziomie.
  4. Na końcu ekipa montażowa zajmuje się montażem markizy werandowej. Co istotne markizę werandową możemy montować w zupełnie innym czasie niż powstaje cała zabudowa tarasu. Na przykład, jeżeli z początku nie jesteśmy pewni, czy potrzebujemy taką osłonę przeciwsłoneczną, możemy poczekać i to sprawdzić. Z czasem, podczas użytkowania przekonamy się, czy nasz taras mocno się nagrzewa od słońca, czy też niekoniecznie. Dużo zależy od tego, z której strony świata postawiliśmy szklaną werandę. Markizę werandową możemy więc dołożyć do naszej inwestycji nawet po upływie kilku miesięcy, bądź lat.

Weranda z markizą w galerii zdjęć

Zobacz także:

Szklana zabudowa tarasu o szerokości aż 12m skąpana w kroplach deszczu i porannych promieniach słońca

szklana zabudowa tarasu o szerokości 12m