Nietypowa konstrukcja tarasu zimowego – realizacja na Śląsku

Realizacja ukończona niedawno na Śląsku. Wymagała ona od nas nie lada kunsztu – ale udało się. Ta nietypowa konstrukcja ogrodu zimowego została „doczepiona” do krokwi dachowych nad istniejącym tarasem, co pozwoliło na przedłużenie zadaszenia. Przedłużenie boku tarasu było natomiast możliwe po wykonaniu na wymiar konstrukcji stalowej, która pozwoliła na zamknięcie boku i jednoczenie przedłużenie zamknięcia tarasu. Ogród zimowy widoczny na zdjęciach został również zamknięty stałymi witrynami wykonanymi na profilach okiennych. Jak się Wam podoba? Jeśli pragniecie mieć podobny przeszklony taras i wykorzystać jednocześnie już istniejący – zapraszamy!

Jakie są zalety tarasu ze szklanym dachem?

Opisywana konstrukcja jest przede wszystkim rozwiązaniem funkcjonalnym. Z powodzeniem chroni przed wiatrem, deszczem, ale też bezpośrednim kontaktem z promieniowaniem słonecznym. Taras ze szklanym dachem pozostaje przy tym atrakcyjny wizualnie, co jest jego niewątpliwie sporym atutem. Prezentuje się nietuzinkowo, przyciąga uwagę i stanowi estetyczne uzupełnienie przydomowego ogrodu. Zastosowane przez nas materiały do budowy takiej konstrukcji są trwałe, ale też łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu pielęgnacja tarasu ze szklanym dachem jest prosta i można ją przeprowadzić bez konieczności używania specjalistycznych narzędzi.

Przedstawiana konstrukcja została wykonana na wymiar. Możliwość dopasowania jej do konkretnego domu oraz ogrodu to kolejny atut takiego rozwiązania. Zastosowaliśmy również niezwykle wygodny w obsłudze system otwierania witryn. Taras ze szklanym dachem jest tym samym idealnym miejscem do odpoczynku zarówno latem, jak i w chłodniejszych porach roku. Co więcej, trwałe elementy stalowe w połączeniu z przeszkleniami stanowią zabezpieczenie dla przechowywanych na tarasie mebli ogrodowych lub innych przedmiotów. Dzięki naszej konstrukcji można uniknąć ich zniszczenia w wyniku np. silnego wiatru czy intensywnych opadów deszczu lub śniegu.

Klientom gwarantujemy wykonanie tarasu ze szklanym dachem spójnego wizualnie np. z elewacją czy dachem. Elementy stalowe mogą być bowiem malowane proszkowo, a przeszklenia dopasowuje się pod względem materiału użytego do ich produkcji, charakterystyki otwierania, a także koloru ram, jeśli zostaną one uwzględnione w projekcie. Zainteresowanych przygotowaniem tego typu konstrukcji inwestorów zachęcamy do kontaktu. Po przekazaniu wstępnych informacji na temat zamówienia przedstawiamy wycenę za jego realizację. Jesteśmy w stanie pod każdym względem dostosować taras ze szklanym dachem do indywidualnych preferencji klienta. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją stworzonej przez nas konstrukcji tego typu!

Nietypowa konstrukcja ogrodu zimowego ze szklanym dachem – galeria zdjęć

Przeczytaj także: Screen z zamkiem – najlepsza ochrona przed słońcem na tarasie